Portal Informacyjny Miasta i Gminy Kamień Krajeński
A- A A+

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
MGOK Kamień Kraj.

DSC08416

W dniu 18 grudnia 2019 roku na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Krajeńskim odbył się XVI Gminny Konkurs Jasełek, Widowisk Bożonarodzeniowych i Kolędniczych pt. "Świeć Nam Gwiazdo". W konkursie wzięło udział łącznie 9 grup teatralnych ze szkół i przedszkoli w Kamieniu, Dużej Cerkwicy, Dąbrówki, Zamartego, Płocicza i Wiejskiego Domów Kultury Płociczu .Na scenie zaprezentowało się pond 180 wykonawców.

Jury w składzie:

  • Urszula Brycka – Dyrektor Miejsko-Gminnego Zespołu Usług Oświatowych w Kamieniu Kraj.
  • Łukasz Sajnaj – aktor teatru „Chojnickie Studio Rapsodyczne oraz Wice Dyrektor w Chojnickim Domu Kultury
  • Ireneusz Bona – Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Kraj.

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
Kategoria przedszkola:

  • I miejsce Przedszkole ze Szkoły Podstawowej w Płociczu za spektakl „Ach co to za noc” w reżyserii Joanny Wagner

WYRÓŻNIENIA:

  • Przedszkole Samorządowe w Kamieniu za widowisko „ Żabki dla Jezuska” w reżyserii Danuty Franczak i Marii Dorawy
  • Przedszkole ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce za przedstawienie „Świąteczne cuda” w reżyserii Pauliny Leboda i Magdaleny Wiese

Kategoria szkoły:

  • I miejsce dla Wiejskiego Domu Kultury w Płociczu za spektakl „ Boże Narodzenie” w reżyserii Bożeny Lewandowskiej ex aequo
    I miejsce dla Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kamieniu za spektakl „ Pan Bóg zstąpił do nas na ziemię” w reżyserii Stefanii Czapiewskiej i Ks. Marcina Kidziun

WYRÓŻNIENIA dla :

  • Szkoły Podstawowej w Zamartem za spektakl „ Historia ciągle żywa” w reżyserii Zenobii Gorgoń i o. Krzysztofa Jank
  • Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Kamieniu za przedstawienie „ Anieli w bieli” w reżyserii Marty Binger
  • Szkoły Podstawowej w Dużej Cerkwicy za spektakl „ Świąteczne cuda” w reżyserii Ks. Wojciecha John

Nagrody aktorskie otrzymali:

  • Gabrych Oskar za rolę Mikołaja w spektaklu „Świąteczne cuda”
  • Kornelia Chabowska za rolę Staruszki w spektaklu „Świąteczne cuda”
  • Zuzanna Blejder za rolę Anioła w spektaklu „Boże Narodzenie”
  • Wiktoria Chylewska za rolę Maryi w spektaklu” Boże Narodzenie”
  • Nadia Pastwa za rolę Anioła w spektaklu „Historia ciągle żywa”
  • Zuzanna Herman za rolę Maryiw spektaklu „Historia ciągle żywa”
  • Jakub Łącki za role Józefa w spektaklu „Historia ciągle żywa”
  • Oliwia Błońska za rolę Dziewczyny w spektaklu „Anieli w bieli”
  • Mariola Piontkowska za rolę Babci w spektaklu „Anieli w bieli”
  • Oskar Błoch za rolę chłopca w spekt.” Jasełka i staruszka ,która czekała na Boga” nagrody aktorskie w spektaklu” Pan Bóg zstąpił na ziemię”
  • Agata Cyborowska za rolę Anioła
  • Oliwia Haliniak za rolę Diabła
  • Magda Zaręba za rolę Jaśko Rokita
  • Karolina Turzyńska za rolę Śmierci
  • Franciszek Pietrzak za rolę Żyda
  • Izabela Glaser za rolę Pasterza

Organizatorzy konkursu: Miejsko-Gminny Zespół Usług Oświatowych i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury serdecznie dziękują wszystkim wykonawcom, reżyserom, opiekunom za wspaniałe widowiska, które wprowadziły nas w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W niedzielę dnia 22.12.2019 o godz 16:00 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Krajeńskim odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz prezentacja nagrodzonych widowisk .

  • spektakl „ Boże Narodzenie” z Wiejskiego Domu Kultury w Płociczu
  • spektakl „ Pan Bóg zstąpił na ziemię” z Zespołu Szkolno-Przedszkonego w Kamieniu

 

  • DSC08416
  • DSC08420
  • DSC08441
  • DSC08452
  • DSC08454
  • DSC08461
  • DSC08479
  • DSC08583
  • DSC08594
  • DSC08599
  • DSC08603
  • DSC08609
  • DSC08614
  • DSC08615
  • DSC08633
  • DSC08644
  • DSC08667
  • DSC08670

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech