Portal Informacyjny Miasta i Gminy Kamień Krajeński
A- A A+

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
p.sałasinski

Stworzenie długotrwałego i szczęśliwego związku małżeńskiego nie jest łatwe. Udało się to jednak pewnej parze z Kamienia.

W minioną sobotę, 5 stycznia 2019r. Państwo Barbara Letka i Franciszek Letki świętowali jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Przy wspólnym stole, w uroczystej atmosferze towarzyszyła im rodzina oraz Burmistrz Kamienia Kr. Wojciech Głomski.

Za zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swojej rodziny Dostojni Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Szanowni Jubilaci poznali się na zabawie sylwestrowej w Kamieniu na przełomie 1966 i 1967 roku. Okazało się, że tamto spotkanie rozbudziło w nich ogromne uczucie, gdyż są razem po dzień dzisiejszy. Przysięgę małżeńską złożyli 4 stycznia 1969r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kamieniu Kr. Ślub kościelny zawarli tego samego dnia w kościele Farnym w Chojnicach (obecnie Bazylika Mniejsza pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela).

Pani Barbara Letka z domu Bona, urodziła się w Chojnicach, zaś Pan Franciszek Letki w Majdanie. Jubilatka w Kamieniu mieszka od 1969r. Pani Barbara pracowała w tut. Urzędzie Miejskim w Kamieniu głównie na stanowisku sekretarza oraz zastępcy burmistrza. Pan Franciszek natomiast w Kamieniu mieszka od 1945r. W czasach swojej aktywności zawodowej pracował w Peberol w Chojnicach, później przez wiele lat był taksówkarzem w Kamieniu, a następnie rozpoczął prowadzenie sklepu wielobranżowego w Kamieniu. Jubilaci na zasłużoną emeryturę przeszli w 2003r. Do dnia dzisiejszego wspólnie zajmują się sklepem. Ponadto cieszą się życiem rodzinnym, w wolnych chwilach odpoczywają. Pani Barbara lubi czytać książki, zaś Pan Franciszek spędza czas oglądając telewizję.

Jubilaci wychowali 1 syna oraz mają 1 wnuczkę.

Określonej recepty na dotrwanie do tak pięknego jubileuszu nie mają. Twierdzą, że życie nie jest łatwe, a wszelkie sukcesy i porażki należy wspólnie pokonywać.

Szanownym Jubilatom raz jeszcze życzymy kolejnych lat spędzonych w szczęściu, zdrowiu, wzajemnej miłości i poszanowaniu.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech